Poliwęglan lity
Płyty poliwęglanowe lite - świetna alternatywa dla szkła
Płyty z poliwęglanu litego - wybrane zastosowania
W przypadku stosowania na zewnątrz, tworzywo świetnie sprawdzi się dzięki stosowanemu zabezpieczeniu płyt przeciwko szkodliwemu działaniu promieniowania UV, które wpływa na długowieczność instalacji wykonanych z tego tworzywa w niezmienionej postaci.
Pomimo dużej wytrzymałości poliwęglan lity łatwo poddaje się obróbce m.in. cięciu, gięciu czy wierceniu otworów (również z frezem).
Tworzywo wykorzystywane jest w przemyśle (np. w obudowach ochronnych maszyn), w budownictwie (np. do przeszkleń na dachu, naświetli dachowych, wzierników, szyb z poliwęglanu lub tworzenia pokryć dachowych budynków) oraz w reklamie.
Poliwęglan - płyty na wymiar i gotowe produkty
W Plexikord bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu w branży, zdajemy sobie sprawę, że oprócz standardowych płyt, często istnieje konieczność wykorzystania w projektach płyt ciętych na wymiar pod indywidualne zamówienie.
Potrzebujesz wsparcia w kontekście dedykowanych rozwiązań – szlifowanie, zaginanie, frezowanie, wiercenia? Skontaktuj się z Nami, a nasi specjaliści z pewnością przygotują dla Ciebie odpowiednią propozycję.
Poliwęglan lity cena za m2, od czego ona zależy?
Ceny poliwęglanu litego, szczególnie płyt zależą między innymi od jej podstawowych parametrów tzn.:
- wymiarów płyty – najczęściej spotykanym wymiarem jest 2050×3050 mm,
- koloru płyty:
- bezbarwny,
- matowy,
- mleczny,
- opal,
- dymiony,
- brązowy,
- szary,
- grafitowy,
- grubości płyty z poliwęglanu litego – mowa o płytach o grubości m.in.:
- 1 mm,
- 2 mm,
- 3 mm,
- 4 mm,
- 5 mm,
- 6 mm,
- 8 mm,
- 10 mm,
- 12 mm,
- 15 mm,
- wymogów dotyczących sposobu jej wykorzystania – inna będzie cena płyt z filtrami UV, a inna tych bez filtrów,
- podobnie sytuacja wygląda z rodzajem wykończenia – inny koszt poniesiemy za płytę gładką, a inny w kontekście płyty matowej.