Styrodur XPS

XPS, to nazwa ekstrudowanej (wytłaczanej) pianki polistyrenowej (np. Styrodur), która dzięki swoim właściwościom jest stosowana powszechnie jako materiał termoizolacyjny, szczególnie tam gdzie mamy do czynienia z miejscami narażonymi na stały kontakt z wilgocią.

Oprócz zastosowań termoizolacyjnych przy zabezpieczaniu przed wilgocią fundamentów, odwróconych dachów czy piwnic, z tym produktem często można zetknąć się w sektorze reklamowym.

Zamknięto-komórkowa i jednolita struktura pozwala na zachowanie właściwości termoizolacyjnych w bardzo długim okresie czasu, bez zbytnich ubytków w tym względzie – wszystko zależy oczywiście od klasy wybranego zastosowania i producenta XPS.

Płyty XPS wytwarzane są poprzez spienianie dwutlenkiem węgla, dzięki czemu są przyjazne dla środowiska naturalnego i ekologiczne.

Zastanawiasz się czy ten produkt jest idealnym wyborem dla Twojej inwestycji lub firmy? Napisz do Nas lub zadzwoń, a nasi specjaliści dobiorą dla Ciebie optymalne rozwiązanie, również w przypadku gdy interesuje Cię zakup indywidualny